בניית קישורים – קידום אתרים במחשבה שניה

שנת 2012 היא שנה המלאה בשינויים רבים מבחינת קידום אתרים. כמובן שהפינגווין והפנדה גרמו לנו לשינויים רבים בנושא התוכן וכיצד אנחנו בונים את האתר. התוכן הוא המלך, והמלך דורש מאיתנו הרבה יותר. אם בעבר היה מספיק לרשום מאמר עם לפחות 250 מילים, כיום צריך הרבה יותר מכך! כיום ישנם מספר דברים בסיסיים שאנו חייבים לשמור עליהם כשאנו בונים עמוד לאתר שלנו, למשל צפיפות מילות המפתח בתוכן, תוכן ייחודי ושונה מהמתחרים ועוד.

אבל האם תוכן טוב זה מספיק? בראיון שנערך לאחרונה עם אריק אנג' (לאחר שהוא התראיין עם מאט כץ), הוא מביא לנו מספר תובנות מעניינות בנושא קישורים. לדבריו, אחד השינויים המשמעותיים ביותר שיגעו בכל אתר ואתר הוא נושא בניית הקישורים ופרופיל הקישורים שאנו בתור מקדמי אתרים נבנה לו.

הצד האפל של הקישורים

בשנים האחרונות אנו רואים שמקדמי אתרים מנסים להגיע לפינות האפלות של הרשת ולהשיג מכל מקום שהם רק יכולים קישורים. במיוחד אם אלו מקומות שלא דרכה בהם כף רגלו של מקדם בעבר (או שאפשר להגיד כף ידו). אז אם אתם עדיין חושבים בכיוון הזה אתם כבר מתחילים ברגל שמאל.

בעתיד הקרוב כנראה שנתחיל למדוד קישורים כמו שמדדנו PR  אבל עם שינויי בעלילה. המדד שכנראה משתנה הוא כמה טראפיק הקישור יכול להביא לאתר שאני מקשר(קישורים ואזכורים ברשתות החברתיות). זה יוכל לסמן לגולשים וגם למנועי החיפוש את איכות המותג.

פנדה/פינגווין, אני מבולבל!!!

לפני שעדכון הפנדה נכנס לחיינו, לגוגל לא הייתה אפשרות לבצע חישובים אוף ליין, משום שכיום הם יכולים לבצע זאת ולהציג למשתמשים את התוצאות, הם מסוגלים לבצע חישובים מסובכים הרבה יותר וכך להביט על פרמטרים רבים יותר לדירוג האתרים מבלי שזה יפגע במהירות חישוב והצגת הנתונים.

בהביט של קישורים ישנם עדיין המון אתרים שמדורגים בעזרת קישורי ספאם. לפי אריק אנג'(לאחר הראיון עם מאט כץ), השינויים האחרונים הם רק שינויים מזעריים ממה שגוגל מסוגלים, ויעשו בעתיד כדיי לזהות קישורי ספאם. אז אם עדיין לא נפגעתם, זה לא הזמן לחגוג. זה הזמן להתחיל לנקות קישורים לפני שיתפסו אתכם.

לסיכום, אני בטוח שיהיו שינויים רבים בזמן הקרוב. במיוחד בתחום דירוג האתר לפי הקישורים וההתייחסות של גוגל כלפי הקישורים.

בהצלחה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *